مجله آنلاین خوشتیپ‌ها

خوشتیپ‌ها مجله‌ای تخصصی در زمینه مد، پوشاک و زیبایی می‌باشد که درتلاش است با فراهم کردن اطلاعات جامعی در زمینه‌های تهیه پوشاک، راهنمایی برای بهداشت و زیبایی و آموزش مهارت‌های فردی راهنمایی هرچند کوچک برای جوانان ایران‌زمین باشد و از این طریق گام کوچکی در فرهنگ‌سازی افراد جامعه برای حضوری شاداب‌تر و جذاب‌تر در موقعیت‌های مختلف اجتماعی بردارد.

راهکاری برای رهایی از گره خوردن مو

گره خوردن مو یکی از ناپسندترین مواردی است که بانوان با آن مواجه می شوند . گیر کردن برس به مو به دلیل  گره موها و سرانجام موها به تدریج می ریزد. در این بخش برای شما چندین شیوه خانگی و چند توصیه برای جلوگیری و درمان گره خوردگی مو را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

خلاص شدن از گره خوردن مو و موها وز شده :

عوامل محیطی باعث می شود موها حالت طبیعی و یکدست خود را از دست داده و در هم گره خورده یا وز شوند. ابتدا علت را بررسی کرده و سپس راه حل‌های ویژه ای برای رفع وز شدن مو به شما پیشنهاد می‌کنیم.

معمولا وز شدن مو و گره خوردن آن با خشکی مو همراه است اما برخی از عواملی که باعث بروز این مشکل می شوند عبارتند از :

– تغییر شامپو و استفاده از شامپوی نامناسب

– استفاده زیاد از سشوار

– رنگ کردن مداوم مو

چند راه حل ویژه به عنوان پیشنهاد برای رفع این مشکل وجود دارد:

– از سرکه سیب استفاده کنید.

پس از شست و شوی موها در حمام به میزان مساوی آب و سرکه سیب را با هم مخلوط کرده و روی موها بریزید.

– روغن نارگیل

مقداری از روغن نارگیل را کف دست خود بریزید و میان موها بمالید تا وز مو برطرف شده و یکدست شود.روغن نارگیل موها را چرب می‌کند پس بهتر است به ریشه مو نرسد.

– روغن زیتون

پس از شست و شوی موها با شامپوی مناسب کمی ‌آب مو را گرفته و خشک کنید و در حالتی که کمی ‌نم دار است با روغن زیتون ساقه و نوک موها را چرب کنید.

– بهتر است شامپو و نرم کننده مو و اسپری موهایتان حاوی الکل نباشد تا از خشکی و گره خوردن مو جلوگیری کند.
– برای خشک کردن موها با سشوار فقط ریشه مو را خشک کنید و اجازه دهید ساقه و نوک موها کمی‌مرطوب مانده و خود به خود خشک شود.
– اصلا روی موهایتان اتو نکشید و برای استفاده از سشوار حتما از باد ملایم آن استفاده کنید.
– از روغن‌های طبیعی برای چرب کردن مو استفاده کنید.
– معمولا وقتی موها خیس هستند، آسیب پذیرترند.

در واقع موهای خیس بیشتر از موهای خشک دچار کشیدگی می شوند و همین کمک می کند تا بتوانید در حالت خیس موهای در هم پیچیده تان را از هم باز کنید.

شما می توانید با انجام کارهای زیر موهای درهم گره خورده را در حمام باز کنید:

۱- مانند مواقع عادی به موهای تان شامپو بزنید ،ولی دقت کنید که هنگام شستن موها نقاط گره خورده را نکشید.

۲- به موهای تان نرم کننده بزنید و پیش از شستن با یک شانه دندانه درشت آنها را شانه کنید. از بالای موها شروع و به نرمی به سمت پایین حرکت کنید. اگر دیدید که گره‌ها خیلی سخت هستند و باز نمی شوند، روی آن نقاط باز هم نرم کننده بریزید و بگذارید یک دقیقه به همان حالت بماند. این کار باعث می شود که گره موی شما به راحتی باز شود.

۳- نرم کننده را بشویید و در همین حال با انگشتان تان به آرامی موهای تان را شانه کنید.

۴- موهای تان را با دست مرتب کنید و آنها را در یک حوله بپیچید، ولی خیلی آنها را نمالید، چرا که باعث می شود دوباره درهم گره بخورند.

۵- بار دیگر موهای تان را شانه کنید و این بار از انتهای مو به سمت بالا شانه کنید. اگر دیدید موها باز هم گره دارند، با استفاده از یک دندانه شانه و با دقت آنها را باز کنید.

۶- اگر باید موهای تان را سشوار بکشید، درجه حرارت سشوار را کم کنید و با شانه کردن موها از بالا به پایین از گره خوردن مجدد آنها جلوگیری نمایید. به این ترتیب می توانید موهایی نرم و بدون گره خوردگی داشته باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
زهرا خدامی هستم، مهندس آی تی، نویسنده، و علاقه مند به پوشاک، مد و زیبایی